Chorvátsko | Atlas Adria | Specialista na Chorvatsko
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Další informace

Aktuálne

Vyhľadajte si svoju dovolenku
« 1 2 3 4 »

Chorvátsko je európsky štát, ktorý sa nachádza na pomedzí  strednej a južnej Európy; ide o jeden zo štátov bývalej Juhoslávie. Chorvátsko môžeme rozdeliť na oblasti: Istria, Kvarner, Dalmácia a Dubrovnícky región. Dalmácia sa rozpína na veľkej časti pobrežia Chorvátska a preto ju ďalej delíme na severnú, strednú a južnú Dalmáciu

Dovolenka Chorvátsko 

Istria a Kvarner

Medzi najobľúbenejšie strediská Istrie patria Poreč. Najväčším mestom na istrijskom polostrove je mesto Pula. Kvarner nie je podľa jeho názvu príliš známy, avšak ponúka krásne dovolenkové destinácie, ktoré už väčšina ľudí pozná a ktoré sú synonymom pre Chorvátsko. V oblasti Kvarner sa nachádza krásny ostrov Lošinj a hlavné destinácie tohto ostrova, Mali Lošinj Veli Lošinj

Dalmácia

Dalmácia sa tiahne pozdĺž pobrežia od mesta Zadar až po región Dubrovník. Pre Dalmáciu je typické jej krásne a čisté more a vyhlásené turistické destinácie. Medzi turistami sú obľúbené zájazdy na ostrov Pag, s hlavným centrom Novalja.  Najznámejším centrom zábavy je pláž Zrće, ktorú navštevujú mladí ľudia z celej Európy. O niečo málo severnejšie od Pakoštane sa nachádza obľúbený Biograd na Moru - tradičné, veľmi pekne upravené letovisko s bohatou vegetáciou. Južne od Pakoštane leží mesto Šibenik, do ktorého spádovej oblasti patrí aj mimoriadny prírodný jav - národný park Krka. Ostrov Murter je najväčším v šibenickej ostrovnej skupine, ktorá je súčasťou ostrovov Severnej Dalmácie. Od pevniny je vo svojej strednej časti oddelený úzkym Murterským prielivom a na západe je oddelený vodami Murterského mora, ktoré na opačnej strane lemujú tiež Kornatské ostrovy.

Severná Dalmácia ponúka aj destinácie, ako sú krásne historické mesto Primošten. Južnejšie neďaleko historického mesta Trogir nájdeme ostrov Čiovo, ktorý ponúka pokojnú dovolenku s históriou na dosah ruky.

Stredná Dalmácia, ktorej dominuje prekrásne mesto Split, ponúka veľa krásnych miest a pláží. Za zmienku isto stojí mesto Omiš, ktoré ponúka krásne kamienkové, ale aj piesočné pláže.

Južná Dalmácia, to je predovšetkým veľmi známa Makarská riviéra a dovolenka v krásnej destinácii Baška Voda. Neďaleko, cca 8 km leží asi najznámejšie mesto Makarska.

Kde bude prebiehať vaša dovolenka v Chorvátsku?

Ubytovanie v Chorvátsku

Pre milovníkov kempovania ponúkame známe a obľúbené kempy v Chorvátsku. V chorvátskych kempoch je typické ubytovanie: mobilhome, karavan a veľmi obľúbený safari bungalov. Pre tých, ktorí majú radi skôr apartmány, ponúka Chorvátsko veľké množstvo apartmánov v rôznych kategóriách i destináciách. Pre tých, ktorí si radi doprajú úplný luxus a nechcú sa na svojej dovolenke starať o nič, ponúkame hotely po celom pobreží Chorvátska.   

Chorvátske kempy

Kempy ponúkajú skvelú možnosť ubytovania v Chorvátsku. Veľmi obľúbeným je kemp ČikatMali Lošinj. Kemp má veľmi dobré zázemie a tiež novo otvorený Aquapark. V strednej Dalmácii isto stojí za to navštíviť kemp Adriatic pri mestečku Primošten. V destinácii Baška Voda sa nachádza taktiež už tradičný a dobre zavedený kemp Baško Polje. Severne od mesta Baška Voda môžete prežiť príjemnú dovolenku v kempe Galeb pri meste Omiš a naopak južnejšie, asi 30 km od Makarskej riviéry, v kempe Dole pri meste Živogošče. Pri meste Šibenik nájdeme luxusný kemp Solaris. Ostrov Pag ponúka niekoľko kempov, no medzi najvyhľadávanejšie určite patrí kemp Straško. Istria ponúka štyri známe kempy: kemp Bijela Uvalakemp Zelena laguna, ktoré sú kvalitnou možnosťou ubytovania pri meste Poreč.

Apartmány v Chorvátsku

Apartmány sú vhodnou voľbou pre ubytovanie vo väčšom súkromí. V našej ponuke nájdete apartmány na ostrovoch Mali Lošinj a Veli Lošinj a Čiovo. Samozrejme nesmie chýbať ani obľúbená Baška Voda. Apartmány majú k dispozícii samostatné spálne, kuchyňu a obývačku ktorá ponúka možnosť rozkladacieho lôžka. Ideálne sú najmä pre tých, ktorí idú do Chorvátska a radi by si varili sami. Našou prioritou je, aby sa k nám klienti radi vracali, a preto vždy dbáme o to aby boli apartmány vysokej kvality.
Apartmány sú výbornou alternatívou ubytovania v Chorvátsku. Vhodné sú nie len pre páry, ale aj pre rodiny s deťmi. Pokiaľ ide iba o jednu izbu s kuchyňou, nazývame tento typ ubytovania Studio. Studio je lacnejším variantom apartmánu a je vhodný najmä pre páry, eventuálne páry s malým dieťaťom. Najlacnejším variantom ubytovania v súkromí sú izby. Izby sú buď so samostatnou kúpeľňou, alebo má viacero izieb spoločnú kúpeľňu. Kuchyňa väčšinou býva spoločná pre viacero izieb. 

Hotely v Chorvátsku

Hotely sú komfortné ubytovanie v dobre vybavených izbách so stravovaním vo forme raňajok či polpenzie. Z tohto typu ubytovania Vám môžeme ponúknuť v mestečku Mali Lošinj hotely Vespera a Aurora, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi. V susednom mestečku Veli Lošinj ponúkame ubytovanie v hoteli Punta.