Rogoznica | CK Atlas Adria
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Další informace

Aktuálne

Vyhľadajte si svoj zájazd
Ospravedlňujeme sa,ale Vami hľadaný typ zájazdu u nás nenájdete.
Postava chlapce s rozpačitým výrazem

Medzi najpopulárnejšie turistické stredisko patrí Rogoznica. Je to malebné, rybárske mestečko, ktoré leží v blízkosti miest Primošten a Šibenik v strednej Dalmácii. Destinácia je vhodná pre kľudnú a relaxačnú dovolenku, nielen pre rodiny s deťmi. Rogoznica je v súčasnosti zároveň veľmi obľúbeným jachtárskym centrom a to predovšetkým vďaka svetoznámamu prístavu Marina Frapa, ktorý bol v roku 2007 vyhlásený ako najlepší jachtársky prístav na svete. Rogoznica bola pôvodne ostrov, s pevninou bola spojená až v 19. storočí.

V Rogoznici nájdeme nielen historickú časť so starodávnymi kostolmi, ale samozrejme aj mnoho reštaurácii, kaviarní a kultúrnych centier. Počas letnej sezóny sa tu konajú, ako aj v iných chorvátskych letoviskách, večerné kultúrne predstavenia pod šírim nebom, ktoré prinášajú do ulíc typickú stredomorskú atmosféru. Poloostrov je ideálnym miestom k prechádzkam ale aj iným aktivitám. V novej časti Rogoznice je informačné centrum s pripojením na internet, lekáreň, pizzerie, pekárne, obchody. Na miestnej tržnici môžete každý deň kúpiť čerstvé ovocie a zeleninu, morské plody alebo ryby.

Ubytovanie Rogoznica

Radi Vás ubytujeme v klimatizovaných apartmánoch, dvoch a štvorlȏžkových, úplne novom a modernom  jednoposchodovom dome na okraji Rogoznice. V meste Rogoznica ponúkame tieto pekné apartmány. Ubytovanie je veľmi príjemné a so skvelou dostupnosťou k moru. Apartmány majú ideálnu polohu - cca 100 m od pláže a cca 300 m do centra mesta. Vstup do mora je tu po malých štrkových plážach, alebo po vybetónovaných plošinách medzi kameňmi.

Jazero Dračie oko a výlety

Odporúčame výlet k slanému jazeru Dračie oko (Zmajevo oko), ktoré sa nachádza na poloostrove Gradina, západne od obce Rogoznica. Za svojou zeleno-modrú farbu vďačí jazero tomu,že tu v spodnej vrstve nie je kyslík - prevláda sirovodík, takže je táto časť jazera bez akéhokoľvek života. V horných vrstvách je kyslíku dostatok, panujú tu podmienky podobné  podmienkam v susednom mori. Tunajšia fauna je obzvlášť bohatá a pestrá. Žije tu veľké množstvo  napr. ustríc, rakov, langustier alebo homárov.

Najpredávanejšie zájazdy